Koszyk0

Jak urządzić wnętrze w stylu hampton?

2019-06-27


Planując w dzisiejszych czasach wystrój swoich czterech kątów, ma się do wyboru całe mnóstwo różnych konwencji. W Internecie nietrudno znaleźć inspiracje z różnych epok historycznych oraz odległych krajów. Dziś przedstawimy styl hampton, pochodzący prosto z USA.

Styl hampton – co to takiego?

Styl hampton charakteryzuje się przede wszystkim przestronnością oraz dominacją jasnych barw.

 

STÓŁ ROZKŁADANY DO 162CM+ 4 KRZESŁA- ZESTAW KUCHENNY
Stół rozkładany do 162 cm + 4 krzesła - zestaw kuchenny

Nie wszystko musi być białe – często w tego typu wnętrzach spotyka się również błękit, ponieważ styl hampton ukształtował się w nadmorskich willach, należących do nowojorskiej śmietanki. Swą nazwę bierze on od miejscowości położonej na Long Island, nieopodal „miasta, które nigdy nie śpi”. Swoje rezydencje mają tam różne sławne osoby, a dziś niemal każdy może pod własnym dachem stworzyć namiastkę luksusu, jaki króluje we wnętrzach tuzów kina, estrady, sportu czy polityki. Ważnym elementem aranżacji będą meble, m.in. stół i krzesła do kuchni oraz odpowiednie egzemplarze do salonu. Przeglądając dostępne, modele trzeba pamiętać, że nie mogą one w żaden sposób przyciemniać wnętrza ani przytłaczać go. Jedną z głównych cech tego stylu jest bowiem lekkość.

Stół i krzesła do kuchni w stylu hampton

Wnętrza utrzymane w stylu hampton są jasne i przestronne. Dużą rolę w tworzeniu tego efektu odgrywają okna, często rozciągające się na całej ścianie – od lewej do prawej i od podłogi do sufitu. Stół i krzesła do kuchni muszą uzupełniać ten efekt, dlatego najlepiej, jeżeli będą białe (dopuszczalne delikatne akcenty w innych barwach). W tworzeniu wymarzonej aranżacji można śmiało sięgnąć po ławostoły – meble rozkładane, które mają dwie podstawowe funkcje. Na co dzień mogą służyć za nieduże stoliki kawowe, a po rozłożeniu w niczym nie ustępują dużym stołom. Sprawdzą się, gdy przyjdzie nam podjąć większą liczbę osób. Do kuchni w stylu hampton będą pasować także taborety kuchenne drewniane, lakierowane na biało. Ich atutem będzie możliwość dobrania koloru tapicerki, co pozwoli stworzyć spójną całość z innymi elementami wystroju. Trzeba jednak pamiętać, by nie były to zbyt ciemne barwy, stojące w sprzeczności z założeniami stylu hampton.

 

STÓŁ ROZKŁADANY DO 190CM + 4 KRZESŁA
Stół rozkładany do 190 cm + 4 krzesła

 

Stół rozkładany z krzesłami do salonu

Oglądając w sieci zdjęcia wnętrz w stylu hampton, można się rozmarzyć, ale – wracając na ziemię – nie każdy dysponuje metrażem pozwalającym na wstawienie ogromnego stołu w salonie czy jadalni. Na co dzień nie zawsze też jest to nam potrzebne – większą liczbę osób gościmy np. tylko kilka razy w roku. Dlatego też warto sięgnąć po rozwiązanie efektowne i praktyczne zarazem – stół rozkładany z krzesłami do salonu. Można w ten sposób zaoszczędzić przestrzeń, nie rezygnując z elegancji. W strefie relaksu powinna znaleźć się wygodna, spora kanapa, może być w formie narożnika. Często dobiera się do niej kolorowe poduszki, np. błękitne, które stanowią dodatkowy akcent. Zabieg ten jest o tyle sprytny, że nieduże dodatki można często zmieniać, w przeciwieństwie do większych mebli.

 

STÓŁ MODEL X + 4 KRZESŁA MODEL 79
Stół model X + 4 krzesła model 79

Ławostoły – dlaczego warto je wybrać?

Ten rodzaj mebla to gratka zwłaszcza dla właścicieli niedużych wnętrz. Mebel doskonale się prezentuje, a w razie potrzeby może znacznie zwiększyć swoją powierzchnię użytkową. Ławostoły ŁS-9 mają długość 127 cm, a po rozłożeniu wartość ta wzrasta do 162 cm. Dzięki temu, nawet jeżeli dysponujesz niewielkim metrażem, możesz w swoim mieszkaniu stworzyć namiastkę stylu hampton – pod warunkiem, że wybierzesz też odpowiednie taborety kuchenne drewniane oraz dodatki.

Jakie dodatki pasują do stylu hampton?

W tej stylistyce dobrze odnajdą się wszelkie elementy nawiązujące do morza. Mogą to być m.in. obrazy czy wspomniane wcześniej poduszki. Pasować będą też przedmioty chromowane bądź wykonane ze srebra, pod warunkiem, że zachowa się umiar. Stół rozkładany z krzesłami do salonu można więc przyozdobić jasnobłękitnymi serwetkami oraz postawić na nim np. srebrną cukiernicę. Jeżeli zdecydujemy się na taborety kuchenne drewniane, możemy wybrać modele z kolorową tapicerką we wspomnianych wcześniej barwach. Zasłony najczęściej są białe lub błękitne, ewentualnie jasnoszare.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności