Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Dolce vita, czyli jak urządzić mieszkanie we włoskim klimacie?

2019-01-16


Słyną ze smakowitej kuchni, która zachwyca nawet koneserów, z doskonałego, wysublimowanego gustu w zakresie tworzenia modnych projektów ubrań i inspiracji, Włosi, bo o nich mowa, są znani również z kreowania wysmakowanych, ciekawych wnętrz. Design wyróżnia zamiłowaniem do naturalnych barw i wykorzystywanie naturalnych materiałów. Całość pozostaje okraszona piękną formą mebli i dodatków, i ma postać „ujarzmionego przepychu”. Finezyjne kształty witryn czy nóg stołów i krzeseł, tonują szlachetne surowce. W tym wyrafinowanym blendzie kolorów, faktur i deseni “dolce vita” zyskuje namacalny kształt. Jak inspiracje z pięknej i słonecznej Italii przenieść do polskich wnętrze? Jak urządzić mieszkanie we włoskim klimacie, w które tchniemy ducha z Południa Europy?

Z klasą, czyli jak wybrać idealne meble do apartamentu we włoskim stylu?

Włoski styl nie lubi mnogości barw i deseni. Wnętrza imponują i uwodzą smakiem i “czystością” projektów. Czym tak nęcą? Powszechnie znany u Włochów pociąg do wzornictwa, który objawia się stosowaniem sztukaterii na sufitach i ścianach. Kolorystyka uzupełnia te formy i pozwala zagrać pierwsze skrzypce zdobieniom i designerskim meblom. Mieszkania z Italii mają wysokie stropy i duże okna, przez które docierają promienie słońca, dając dużo blasku (choć mają też żaluzje, by w czasie upałów chroniły przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń). Apartamenty i domki są utrzymane w naturalnej kolorystyce. Dlatego aranżując mieszkanie w Polsce w tej wysmakowanej estetyce, warto stawiać na dobrze nasłonecznione przestrzenie, do których zostaną wprowadzone jako baza tonacje zgaszonej, mlecznej bieli, beżu i ciepły odcień drewna. One z kolei będą doskonałym tłem dla gładkich tkanin i obić foteli czy sof. Meble wypoczynkowe rodem z Italii cechują klasyczne linie i doskonałe proporcje. Są one świetnym punktem wyjścia dla stworzenia wnętrz przytulnych i stylowych. Na marmurowej podłodze o mlecznym odcieniu, dającej lekki chłód w upalne dni, doskonale prezentują się stoły i krzesła z wysokiej jakości drewna. Bielone stoły okrągłe czy klasyczny stół rozkładany w tonacji buku wpisują się w harmonijne i eleganckie aranżacje. Regiony Włoch, choć dość podzielone i mocno wyspecjalizowane w produkcjach rzemieślniczych, mogą pochwalić się dużą liczbą zróżnicowanych projektów. I te różne przejawy też można odnaleźć w apartamentach w miastach i w domkach na wzgórzach. Dlatego inspirując się włoskim klimatem, można bez problemu przenieść go do polskiego domu, łącząc tradycyjne wzornictwo i kwintesencję nowoczesności.

Stół na kolumnie  + 4 krzesła
Stół na kolumnie wraz z czterema krzesłami

Jak urządzić jadalnię we włoskiej estetyce?

Tradycję, funkcjonalność i innowację można z powodzeniem zaszczepić i u nas, projektując miejsce do spożywania posiłków. Dla Włochów ważne są rodzina i doskonała kuchnia, która łączy i scala wszystkie pokolenia. Jadalnia jest tym pomieszczeniem, które skupia wszystkich domowników. Te w estetyce włoskiej uzupełniają piękne, minimalistyczne stoły drewniane , idealnie oddające zamiłowanie do tradycyjnej linii designu. Krzesła drewniane  lub tapicerowane będą uzupełniać tę przestrzeń. W tak zaaranżowanej przestrzeni warto dać dojść do głosu także nowoczesnym konceptom, z których słyną Włosi. Pasja i kunszt oraz możliwość spersonalizowania wnętrza to jedna ze składowych stylu włoskiego. Dlatego ta minimalistyczna wizja, w której w przestrzeni jadalnianej to stoły i krzesła do jadalni  są na pierwszym planie, łączy się tutaj z luksusem i wyrafinowaniem, tworząc cudowną mieszankę. W niej wspaniale prezentują się artystycznie wykończone witryny, w których wino w karafce – symbol wieczornych biesiad – prezentuje się dumnie. Ściany zdobią lustra z weneckiego szkła i obrazy, bo Włosi kochają sztukę. W dużych przestrzeniach, gdzie zaaranżowano także miejsce do odpoczynku po biesiadzie, warto wybrać sofy pokryte skórą. We Włoszech można spotkać te toskańskie, klasyczne i cenione.

Krzesło do kuchni Model 79T
Krzesło do kuchni model 79T

 

W tak zaaranżowanej przestrzeni, aż chce się powitać dzień włoskim “buongiorno”.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności