Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Wieczerza wigilijna a stół, czyli jak wszystkich pomieścić?

2018-12-13


Boże Narodzenie to ten wyjątkowy moment w ciągu roku, w którym członkowie rodziny spotykają się po to, żeby spędzić ze sobą czas i życzyć sobie pomyślności. Wigilijny stół jest zwykle świadkiem wielu wzruszeń i emocjonujących chwil – warto więc wybrać taki, który nie tylko będzie służył latami, ale też pomieści każdego gościa. Nie musisz kupować drugiego stołu tylko z myślą o Świętach, wystarczy poznać funkcjonalne rozwiązania. Zobacz nasze najbardziej stylowe propozycje!

Idealny rozkładany stół nie tylko na Wigilię

Najważniejszym miejscem w domu zwykle jest jadalniany bądź kuchenny stół. To przy nim spotykamy się z rodziną, odrabiamy lekcje z dziećmi, gościmy przyjaciół, jemy posiłki, pracujemy przy komputerze albo cieszymy się chwilą relaksu. Inwestując w idealny stół warto wziąć pod uwagę nie tylko to, czy pasuje do pozostałych mebli i elementów wystroju, ale też czy w trakcie większych rodzinnych uroczystości będzie wystarczająco funkcjonalny. Prawdziwym testem użyteczności stołu jest… Wigilia. To wtedy szczególnie ważne jest, żeby każdy mógł komfortowo celebrować wyjątkowe chwile w towarzystwie najbliższych. Z myślą o Bożym Narodzeniu, a jednocześnie o codziennych potrzebach, warto wybrać stoły rozkładane , których wielkość można bez trudu dostosować do potrzeb. Stół drewniany z rzeźbionymi nogami czy ten w białym kolorze albo w stylu angielskim będą stylowym rozwiązaniem nawet do niewielkich mieszkań. Każdy z modeli rozkłada się w łatwy sposób za pomocą dodatkowej wkładki, która w kilka sekund zwiększa wielkość blatu. Tobie pozostaje “jedynie” ustalić rozmieszczenie gości przy stole i przygotowanie potraw, które na długo pozostaną w pamięci gości.

Stół okrągły śr.110 cm
Stół okrągły biały 

Przy świątecznym okrągłym stole

Nie od dziś wiadomo, że okrągły stół to symbol porozumienia i bliskości. Taki model świetnie sprawdzi się również podczas wigilijnej kolacji. Okrągłe stoły z drewna również mogą się rozkładać. Model z drewnianymi nogami i blatem z płyty melaminowej może zmienić formę okrągłą o średnicy 90 cm w podłużny owal o długości 140 cm. W pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym pięknie prezentować się będzie okrągły stół rozkładany z nogami, charakterystycznymi dla mebli w stylu vintage .

Stół okrągły - rozkładany do 140 cm
Stół okrągły - rozkładany do 140 cm

 

Według najnowszej mody meble stylizowane na antyki można śmiało łączyć z prostymi krzesłami, a minimalistyczne stoły zestawiać z tymi wyglądającymi jak z lat 50. Przy okazji zakupów warto zwrócić uwagę na jakość. Stoły dostępne w ofercie Stół plus krzesła to propozycje charakteryzujące się ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu przetrwają niejedną Wigilię w rodzinnym gronie. W przypadku tak stylowych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne blatów spokojnie można pozwolić sobie na minimalistyczną dekorację, z eleganckim bieżnikiem zamiast dużego obrusa. 

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności