Koszyk0

Biuro w domu czyli jak zaaranżować przestrzeń w domu freelancera

2018-11-06


Każdy freelancer, który kiedykolwiek miał problem z motywacją do realizacji zadań wie, że praca na własny rachunek nie zawsze jest tak łatwa, jak sądzą pracownicy korporacji. Jedną z największych trudności jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do pracy: komfortowego, wystarczająco przestronnego, a przede wszystkim funkcjonalnego. Nie zawsze we własnym mieszkaniu dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, jednak nasi eksperci są zgodni: nawet mając do wykorzystania niewielki metraż, można wyczarować odpowiednio rozplanowane domowe biuro. Sprawdź, jak.

Światło, cisza, jasne kolory

Zanim przystąpimy do aranżacji domowego biura, w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę najważniejsze czynniki, takie jak maksymalny dostęp do naturalnego światła. Poza dużym oknem, pod którym najlepiej jest postawić biurko, warto przemyśleć układ świateł, pamiętając zarówno o górnym jego źródle, jak i punktowych lampach biurkowych. Pomieszczenie powinno być wyizolowane od hałasu – lepiej nie urządzać gabinetu w pokoju sąsiadującym z sypialnią dzieci czy z oknem wychodzącym na ruchliwą ulicę. Ważny jest też dobór kolorów. W biurze lepiej unikać ciemnych, przytłaczających odcieni oraz wzorów, które niepotrzebnie odwracają uwagę.

Meble kluczem do sukcesu

Stół drewniany - rozkładany do 180 cm
Stół rozkładany biały do 180 cm

 

Podstawą dobrze zaaranżowanego wnętrza domowego biura są odpowiednio dobrane meble. Powinny być przede wszystkim użyteczne. Na pewno warto zainwestować w stół, którego wysokość będzie uzależniona od wysokości, na jakiej najwygodniej nam korzystać z komputera czy pisać. Niekoniecznie muszą to być typowe biurka do pracy. Sprawdzą się także stoły drewniane , na przykład prosty, w białym kolorze . Do niego bez problemu dopasujemy krzesła minimalistyczne , które będą równie wygodne, jak obrotowy fotel. Uzupełnieniem aranżacji w domowym gabinecie powinien być regał z pojemnymi półkami na książki i dokumenty.

 

Niezbędne dodatki

Krzesło minimalistyczne
Krzesło minimalistyczne 90

 

Domowego biura nie wolno zagrać niepotrzebnymi elementami. Starajmy się trzymać w nim tylko to, co najbardziej nam potrzebne. Wrogiem motywacji jest bałagan. Jeśli urządzimy przestrzeń, korzystając z różnego rodzaju udogodnień, takich jak organizery na biurko, segregatory, pojemniki, podpisane pudełka, łatwiej nam się będzie odnaleźć we własnym gabinecie, a w rezultacie – zabrać do pracy. Unikajmy przechowywania na widoku różnego rodzaju gadżetów, które kojarzą nam się z wolnym czasem. Konsola do gier, powieść, którą właśnie czytamy czy zestaw do gry w golfa to przedmioty, które nie sprzyjają koncentracji.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności