Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Jak funkcjonalnie urządzić salę konferencyjną?

2018-10-23


Sala konferencyjna reprezentuje firmę i stanowi jej wizytówkę – to tu dochodzi do ważnych negocjacji, biznesowych spotkań, prezentacji. To wyjątkowe pomieszczenie powinno robić wrażenie na partnerach i klientach, pasując do estetyki firmy. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest jego funkcjonalna, sprzyjająca pracy aranżacja. Na co zwrócić uwagę?

Klucz do sukcesu: ergonomia

Jeden z najważniejszych aspektów dla aranżacji biznesowych pomieszczeń stanowi ergonomia. Sala konferencyjna powinna być przestronna, ale jednocześnie dość intymna. Najlepiej, jeśli pomiędzy meblami będzie wystarczająco dużo miejsca na przejście. Istotna w tego rodzaju przestrzeniach jest także odpowiednia odległość między stołem a ekranem, na który skierowany jest rzutnik. Jeśli dysponujemy wystarczającym metrażem, można tam także zorganizować kącik barowy dla gości, wykorzystując na przykład prosty stolik kawowy lub stolik pomocniczy na stabilnym stalowym stelażu 

STOLIK KAWOWY INDIANA
Stolik kawowy Indiana

Kolorystyka sprzyjająca biznesowi

Zasady związane z aranżacją sali konferencyjnej możemy porównać do biznesowego dress code'u, który dotyczy ubioru pracowników. W obu przypadkach kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kolorów. Takich, które nie rozpraszają uwagi, pozwalają się skoncentrować, wyglądają profesjonalnie. We wnętrzu sali, w której odbywają się spotkania z klientami czy są prezentowane wyniki firmy, powinny dominować subtelne, jasne barwy: kremowy, popielaty, beż. Ciemne butelkowe zielenie, brązy i granaty są mile widziane, ale w roli akcentu kolorystycznego. Nie powinny jednak dominować. 

STÓŁ LUDWIK BIAŁY / KREM
Stolik Ludwik biały

 

Jakie meble do sali konferencyjnej?

Meble, które wybieramy do sali konferencyjnej, powinny być przede wszystkim solidne, dając gwarancję wieloletniej trwałości. Warto wziąć pod uwagę ich kształt: okrągły stół symbolizuje chęć do odbywania rozmów, warto więc go wybrać, jeśli w planach firmy są spotkania z potencjalnymi klientami lub współpracownikami. Prostokątny stół jest z kolei kwintesencją powagi i profesjonalizmu, pozwala też ustalić hierarchię – osoby, które zajmują krótsze brzegi, są uznawane za dominujące. Wykorzystane meble i dodatki mają przede wszystkim być zgodne z filozofią firmy. Jeśli dla jej biznesowego DNA najważniejsza jest tradycja, w sali konferencyjnej można postawić na przykład na krzesła stylowe w duchu retro. Jeśli firma stawia na innowacje, najlepsze będą minimalistyczne krzesła nowoczesne i solidny stół z laminowanym lub szklanym blatem.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności