Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

2018-06-20


Jedną z najlepszych cech projektowania mieszkania w stylu industrialnym jest to, że pasuje on do każdego innego stylu wystroju. Od nowoczesnego do tradycyjnego i wszystkiego pomiędzy, industrialny styl sprawdza się wszędzie i jest świetnym sposobem na przechwycenie odrobiny kultowego klimatu wczesnej epoki maszynowej w Ameryce.

Jeśli jesteś hardcorowym fanatykiem stylu industrialnego - możesz udekorować swój dom lub mieszkanie zgodnie z modnym steampunkowym wyglądem, który łączy rustykalny przemysł z klimatem wiktoriańskim.

Mieszanka materiałów takich jak:

  • drewno,
  • metal,
  • szkło,
  • cegła,
  • skóra

do tego połączona ze stylowymi akcentami z minionej epoki doda stylu, ciepłu i nostalgii każdemu pomieszczeniu.

Stół kwadratowy z 4 krzesłami

Stół kwadratowy do salonu z 4 krzesłami

Od czego zacząć projekt mieszkania w stylu industrialnym?

Industrialny wystrój domu musi zawrzeć w sobie specjalne punkty konstrukcyjne, które mogą wypełnić to miejsce tak, aby przekształcić je w spektakularną i ciekawą steampunkową, industrialną elegancką wizytówkę.

 

Porady dotyczące projektowania wnętrz w tym stylu są więc niezbędne. Zatem, jeśli chcesz odtworzyć ten wyjątkowy urok w swoim domu lub mieszkaniu, oto kilka wskazówek dotyczących wystroju wnętrz w stylu industrialnym..

Wystrój industrialny: kolory

Taki wystrój domu zazwyczaj odzwierciedla stonowane wiktoriańskie schematy kolorów:

  • brązu,
  • czerni,
  • sepii,
  • beżu.

Metale również są często widoczne w industrialnym wzornictwie kolorystycznym, co jest odniesieniem do silnego wpływu metali i szczegółów mechanicznych epoki przemysłowej. Surowe tekstury są również dobrym wyborem, na przykład ceglana ściana wewnętrzna lub szorstki tynk strukturalny. Industrialny wystrój domu zdecydowanie nie lubuje się w jaskrawych kolorach. Dlatego też, bez względu na to czy wolisz surowe drewniane struktury takie jak stół kwadratowy do salonu 90x90 + 4 krzesła czy coś bardziej metalicznego – będzie dobrze, ale unikaj wzorzystych tkanin i żywych barw.

Wyspa kuchenna - 60x120 cm

Wyspa kuchenna o wymiarach 60x120cm

Wystrój industrialny: surowe tekstury

Rury instalacyjne, postarzany metal, skóra i drewno takie jak te, które prezentuje wyspa kuchenna 60x120 - wysokość: 102cm - są ważnymi teksturami, które można uwzględnić w każdym projekcie wystroju wnętrz, który ma charakter industrialny. Często w mieszance znajdują się również przetworzone metalowe części starych artykułów gospodarstwa domowego z przeszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o wzory steampunk.

 

 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności