Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Drewno we wnętrzach

2017-05-25


Powrót do natury jest jedną z bardziej widocznych tendencji w wystrojach wnętrz ostatnich czasów. Chęć aranżowania pomieszczeń w kontekście naturalnych materiałów powoli wypiera nieuzasadniony przepych i sztucznie napompowane stylizacje. Na salony wkroczyły tworzywa, które swoją klasę budują na nieco innej płaszczyźnie. Pozorna prostota buduje estetykę pomieszczeń, których główną zaletą jest przestrzeń, dającą poczucie bezpieczeństwa, a o to przecież właśnie chodzi…

Drewno w domu

Jeszcze jakiś czas temu drewno służyło głównie do budowy. Po pewnym czasie zaczęto jednak wprowadzać je do wnętrz. Pierwotnie pełniło funkcje bardziej ochronne i związane z codzienną funkcjonalnością, niż służyło zdobieniom, jednak stopniowo zaczęło się to zmieniać. Nikogo już nie dziwią drewniane pale, czy belki wspierające budowę domu, pozostawione na widoku. W pewnym momencie uznano bowiem, że pozornie surowe elementy nadają powierzchniom charakteru, ale też w subtelny sposób wyznaczają granice w danej przestrzeni.     

Wyraźna chęć adaptowania do współczesnych wnętrz naturalnych rozwiązań sprawiła, że drewno znajduje zastosowanie w różnych formach. Oprócz standardowych desek podłogowych możemy spotkać propozycje obić sufitów, czy ścian.

Przykład ściany z obiciem

Rozwiązanie to oprócz walorów estetycznych pozwala również na ocieplenie budynku, a co za tym idzie, umożliwia wprowadzenie oszczędności związanych z ogrzewaniem. Coraz częściej elementy drewniane stosuje się jako pełnoprawne komponenty dekoracyjne, w postaci gotowych paneli lub boazerii. Co jest ich bezdyskusyjną zaletą? Pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz, wpływają na ocieplenie dużych powierzchni, łatwo jest wkomponować je w nawet najbardziej nieoczywiste pomieszczenie.

Drewniane meble – kwintesencja aranżacji

Jak powszechnie wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach. To właśnie one wpływają na charakter każdego wnętrza. Drewniane stoły i krzesła to niekwestionowany hit w aranżacjach domów. Świetnie wyglądają, tworzą praktyczne miejsce do codziennych czynności, umożliwiają rodzinne spotkania, nie tylko podczas posiłków. Nie ma mowy o eleganckich salonach, w których nie odnajdziemy stołu, nie sposób wyobrazić sobie jadalni, w której nie stoją krzesła drewniane, gotowe na ugoszczenie domowników. Atutem numer jeden jest fakt, że naturalne, niewymuszone konstrukcje drewnianych mebli odznaczają się wysoką trwałością, dzięki czemu posłużą nam długie lata.

To, co sprawia, że drewno nieustannie jest na topie, jest jego ponadczasowość. Bez względu na to, czy preferujemy te w surowym stanie, czy lakierowane, propozycje w odcieniach klasycznych, czy te barwione na niestandardowe kolory – każdy znajdzie idealny rodzaj drewna, który z powodzeniem dopasuje do swoich wnętrz.