Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Dekoracje stołu i krzeseł na Halloween

2016-10-10


Każdy dom ma swoje centrum dowodzenia. Miejsce, gdzie rodzina się zbiera i spędza wspólnie czas bez względu na to, czy to duży dom, czy małe mieszkanie. Najczęściej jest to jadalnia lub salon, a czasem kuchnia. Jednak to, co łączy te wszystkie pomieszczenia to… stół. Niezastąpiony mebel na imprezach, do odrabiania lekcji czy rodzinnych narad o przyszłych wakacjach. Chociaż do wspólnego spędzenia czasu niepotrzebne są konkretne powody, to w ciągu roku jest kilkanaście i więcej okazji by zaprosić rodzinę i przyjaciół na przyjemne spotkanie. Wspólnie każda potrawa smakuje lepiej, a świętowanie może trwać w nieskończoność.

Halloween’owa domówka

Wraz z nastaniem jesieni zbliża się jedno z coraz bardziej popularnych świąt, które przywędrowało do nas z zachodu. Mowa o Halloween – święcie duchów. Polacy od dawna już polubili tworzenie strasznych dekoracji z przymrużeniem oka, wesołą atmosferę i kolejną okazję do spotkań. Pokażemy Wam jak udekorować stoły i krzesła by zachwycić znajomych podczas Halloween’owej imprezy.

Straszne dekoracje stołów

dynia na halloween
Dynia na Halloween

Szczęśliwe posiadaczki stołów drewnianych połowę sukcesu mają już za sobą. Tutaj nie potrzebujesz kolorowych obrusów, a wystarczy kilka dopasowanych kolorystycznie serwetek by nadać drewnianemu stołowi postarzałego charakteru. Kolorystyka, na jaką najlepiej postawić, to zdecydowanie pomarańcz, czerń i czerwień. Jeśli jednak masz dość nowoczesny stół do jadalni, wybierz stylowy obrus w ciemnym kolorze, jako bazę pod kolorowe dekoracje. Na środku stołu ustaw lampion z wydrążonej dyni – najbardziej znanego symbolu Halloween.

Jedzenie podaj najlepiej na jednorazowych, tematycznych talerzykach. W garnku, przyozdobionym na kształt kociołka, podaj napój koniecznie w kolorze czerwonym. Małe, wycięte z papieru czarne pająki porozrzucane po powierzchni stołu, dodadzą całości Halloween’owego charakteru. W ramach dekoracji stołu niezbędne będą majestatyczne świece w czerwonym kolorze. Uwielbiasz kwiaty? Nie ma problemu! Czarna farba w sprayu doskonale sprawdzi się przy ich farbowaniu. Polecamy szczególnie róże, które pomalowane na czarno, dodadzą upiornego charakteru. Dla poszukujących mocnych wrażeń, ukryj małą niespodziankę pod stołem. Na wysokości każdego siedzenia przyklej delikatnie sztuczne pająki – na tyle lekko, by po mocniejszym uderzeniu w stół czy odstawianiu naczyń pająki opadły na kolana Twoich gości. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Halloween’owa dekoracja krzeseł

Krzesła do jadalni są zwykle dość masywne z wysokimi oparciami, co daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje.                           

Najprostszym rozwiązaniem jest tutaj wykorzystanie czarnej tkaniny i przykrycie nią krzeseł.

Pod tkaniną na oparciu przymocuj małe piszczałki.

Dźwiękowy efekt z zaskoczenia będzie świetną przyczyną śmiechu.

Innym pomysłem jest wykorzystanie białej muliny do zrobienia kilku pajęczyn.

Zawieś je w otworach w oparciu krzesła lub pokryj nimi całą jego powierzchnię.

Zapewniamy, że znajomi docenią Twój wysiłek. ;-)